Boli si tratamente
vezi toata lista

Sondaj

Cat timp ati asteptat in vederea consultatiei, ultima data cand ati fost la medic?

 sub 15 min.
 15-30 min.
 31-45 min.
 45 min-1 ora
 O ora si jumatate
 2 ore sau peste

 

Info-Sănătate

Info-Sănătate

Info-Sănătate este o platformă națională de informare (digital signage), destinată educației pentru sănătate și promovării unui stil de viață conștient și armonios.

10 Apr. 2016

 

Despre Reţeaua Info-Sănătate
Info-Sănătate TV este cea mai extinsă platformă de informare de tip digital signage din România, formată din peste 400 de ecrane LCD amplasate în sălile de aşteptare ale clinicilor medicale şi spitalelor din 101 oraşe din România. Programele editoriale sunt destinate educaţiei şi informării pacienţilor, prin promovarea unui stil de viaţă sănătos și conștient, precum şi susţinerii programelor de prevenţie.

Campaniile de prevenție, educaţie şi informare a pacienţilor derulate de Reţeaua Info-Sănătate sunt realizate în parteneriat cu Ministerul Sănătății, Colegiul Medicilor din România, Coaliția Organizațiilor Pacienților cu Afecțiuni Cronice din România, Asociaţia Română a Producătorilor Internaţionali de Medicamente precum şi alte instituţii şi organizaţii profesionale din domeniul sănătăţii.

În parteneriat cu Administraţia Spitalelor şi Serviciilor Medicale Bucureşti (ASSMB), Info-Sănătate a realizat Studiul pilot privind satisfacția pacienților din spitalele bucureștene, în cele 17 spitale aflate în coordonarea ASSMB.

- Prezentarea Info-Sanatate (pdf)

Adresa şi date de contact

Str. Emanoil Porumbaru nr. 82-84, Ap. 1
Sector 1, 011428
Tel./Fax: 021.668.51.12
E-mail: office@info-sanatate.ro
www.info-sanatate.ro

< Info-Sănătate pe Google Maps >

Știrile și materialele educaționale difuzate în Rețeaua Info-Sănătate TV pot fi vizionate pe YouTube.

ECHIPA INFO-SĂNĂTATE

Ovidiu Brazdău, Managing Partner
ovidiu@info-sanatate.ro

Viorica Muntean, Director Retea Nationala (clinici si spitale)
Tel: 0730.188.187, viorica@info-sanatate.ro

Ciprian Leabu, Marketing Manager
Tel: 0737.505.674, E-mail: ciprian@info-sanatate.ro

Laura Voinea (Ionescu), Advertising Operations Manager
Tel: 0736.901.247, E-mail: laura@info-sanatate.ro 

Marinela Fiț, Financial Director
Tel: 0735.233.160, E-mail: marinela@info-sanatate.ro

George Dungă, IT Client Service
Tel: 0722.430.398, E-mail: george@info-sanatate.ro

Adrian Muntean, Transport & Distribution
Tel: 0722.226.898, E-mail: adrian@info-sanatate.ro

Iulia Sima, Editor web
E-mail: iulia@info-sanatate.ro
« inapoi

Articol vizualizat de 21951 cititori

MESAJ DE INTERES PUBLIC

 
 
Reteaua Info-Sanatate
Harta Spitale si Centre Medicale
Recomandare video
Dosarul Electronic de Sanatate al Pacientului   Dosarul Electronic de Sanatate al Pacientului

Prezentare pentru medici despre dosarul electronic de sanatate al pacientului.

vezi toate video »


© Reteaua Info-Sanatate, 2008-2017
    Info-Sanatate este operator de date cu caracter personal nr. 26805

   
Adnet